משטחים למטבח

משטחים למטבח

בכל מטבח יש כמה דברים שחשוב מאוד שיהיו, פריטים עיקריים בכל מטבח, ארונות מטבח, כיורים למטבח, וכמובן משטחים למטבח.

משטחים למטבח בתהליך תכנון המטבח

משטחים למטבח הם בעצם המקום שלנו והמרחב שלנו לעשייה במטבח. ככל שהמשטחים יהיו נוחים יותר, גדולים יותר אך עם זאת מותאמים לגודל המטבח ככה לנו יהיה יותר נוח לעבוד בהם. משטחים למטבח יכולים להיות מחומרים שונים, לכל חומר ממנו עשויים משטחים ישנה ייחודיות משלו, מבחינת מראה, מבחינת האפשרויות שלו בעשייה, מבחינת הגבלות מסוימות וחסרונות המשטח. ישנם משטחים כמו משטחי עץ שלא ניתן להניח עליהם סיר חם למשל בגלל החום משאיר סימן על המשטח דבר שלא נרצה שיקרה.

משטחים למטבח
משטחים למטבח

לכן כאשר אנו בוחרים משטחים למטבח חשוב שנדע מה היתרונות ומה החסרונות של כל משטח וככה נדע להתאים לנו את סוג המשטח שיהיה לנו טוב לשימושים שלנו, רק אנחנו יודעים מה השימושים שלנו במטבח ועל המשטח ולכן אנו נדע מה הכי טוב בישבילנו יותר מכל אחד אחר, אנו נוכל להתייעץ עם אנשים שמבינים שמתעסקים במשטחים ובסוגים שונים של משטחים למטבח לראות ולקבל הצעות מחיר לגבי גודל המשטח שאנו רוצים וצריכים למטבח שלנו. משטחים למטבח יכולים להוסיף לו רבות מבחינת הצבע וההתאמה לארונות ולאופי המטבח. אנו לא נקנה משטחים שיגבילו אותנו בעשייה במטבח, או משטחים שלא נוכל לעשות בהם כל שנרצה בגלל שהם עשויים מחומר עדין וכד'

משטחים למטבח אמורים להתאים בגודל, בצבע, וכמובן בנוחות. נוחות המשטחים חשובה מאוד, אם הם לא יהיו לנו נוחים לעבודה בחרנו בסוג משטחים למטבח שאינו נכון עבורנו. לכן חשוב להתייעץ ולבדוק לפני שאנו רוכשים משטחים למטבח.

בדרך כלל אנו מניחים על גבי משטחים חפצים רבים, צנצנות, כלים מסוימים, וכל מה שנוח לנו להניח על המשטח ושלא יהיה בתוך הארונות חבוי אלא בחוץ וגלוי, לשם כך ולשם עבודה על המשטח אנו זקוקים למרחב, אם לא יהיה לנו מרחב זה יהיה לנו קשה לעבוד עליו, שזה עוד דבר שאנו לא רוצים, מרווח ומרחב במשטח לעבודה במטבח חשובים מאוד.

ישנם משטחים למטבח משיש, משטחים מעץ, משטחים מנירוסטה משטחים למטבח מאבן קיסר, משטחים למטבח מחומרים סינטתיים, לכל משטח ייחודו ויתרונותיו, כל משטח בעל מראה שונה לחלוטין, בעל אופי וסגנון שונה ובחירתנו לגבי משטחים למטבח אמורים להתאים גם מבחינה עיצובית, חשוב שיהיה לנו מראה דמיוני בראש לגבי איך אנו רוצים שייראה המטבח שלנו. משטחים למטבח תורמים רבות למראה החיצוני של המטבח, היות והם נראים לעין בדיוק כמו הארונות של המטבח לכן שניהם חשובים, חשוב שיהיו מתאימים אחד לשני וייצרו אווירה אחידה ונעימה במטבח. נוחות הארונות ונוחות המשטח חשובים מאוד לעבודה במטבח לסדר של המטבח ולהתנהלות שלנו במטבח.

המון אנשים לא מסתכלים על ההתאמה בין המטבח למשטח ומייחסים חשיבות פחותה למראה, נכון שמטבח קודם כל צריך להיות עבורנו נוח לפעילות בו יותר מאשר יפה לעין, אך גם מראה המטבח חשוב, כדי שיהיו אנרגיות טובות במטבח, שנוכל להוציא תוצרים טובים במטבח לאלה שמבשלים ועומלים במטבח הרבה שיהיה לנו קל ונעים לעבוד, שלא נהיה מוגבלים בגלל הפרטים שבחרנו במטבח, שיהיה לנו קל לנקות אותו את המשטח, שלא נצטרך לשבור את הידיים והראש במחשבות על ניקיון שלא יהרוס את משטחים למטבח או את ארונות המטבח וכד'. גם קריטריון הניקיון מאוד חשוב בנוגע לסוג משטחים למטבח, עדיף לבחור סוג שלא רגיש לחומרים מסוימים שאפשר לנקות אותו בקלות ובצורה נוחה.

נכתב על ידי: זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים

חפשו אותי ברשת:

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – פייסבוק

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – לינקדאין

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – אינסטגרם

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – יוטיוב

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – רדיט